turistika

Turistika

Základní informace

Bahamy jsou tvořeny souostrovím v západní části Atlantického oceánu, tvořeným pásem asi 700 ostrovů rozesetých po délce 1 000 kilometrů, které je vynořenou částí rozsáhlého korálového vápencového šelfu. Páteří bahamského průmyslu je cestovní ruch –  turisté přijíždějí k tamním břehům převážně kvůli bohatému podmořskému životu korálových útesů, které přímo vybízejí k poznávání…

Bahamy mapa

Zdravotní péče

Před cestou na Bahamy je doporučeno si  sjednat cestovní zdravotní pojištění, které komplexněji pokrývá případné výlohy. Zdravotní péče je placená na Bahamách a je nutno následně žádat uhrazené výlohy za zdravotní péči  od smluvní pojištovny po návratu zpět do ČR.

Po cestovatelích z České republiky nejsou vyžadována žádná očkování, avšak doporučuje se vakcinace proti žloutence typu A i B a tetanu.

Počasí na Bahamách

Zajímavá místa

Nassau

nassau

Metropole Baham a nejdůležitější město ostrova New Providence. Na něm a na sousedním ostrovu Paradise Island žije více než polovina obyvatel souostroví. Cestovní ruch zaměstnává téměř polovinu obyvatel obou ostrovů. Nassau je zároveň hlavním centrem průmyslu a obchodu Baham. Jedním z turistický lákadel je pevnost Charlotte, která v minulosti střežila přístup do přístavu ze západu. Další pevností, která by rozhodně neměla ujít vašemu zájmu, je Fincastle. Nechal ji vybudovat na samotném konci 18. století guvernér Lord Dunmore. Z vodní věže, která se majestátně tyčí nad pevností, je překrásný výhled na velkou část města. Z pevnosti do města vede vápencové schodiště, které v proudech potu vybudovali roku 1790 otroci, aby zajistili únikovou cestu osazenstvu pevnosti. Z té doby si ostatně můžete prohlédnout řadu artefaktů a historických dokumentů. Pompey Museum však nabízí nejen takové expozice, ale obšírně dokumentuje i historii otroctví na Bahamách. Dalším Dlouhý most spojuje Nassau se slavným ostrovem Paradise Island, domovem luxusních pláží, světově známého golfového hřiště, přepychových hotelů a kasin světové třídy. Ostrov je však také rybářským rájem. Podle místních obyvatel tu máte úlovek jistý do 15 minut od ponoření splávku do moře.

Andros Town

andros-town

Jedno z nejdůležitějších měst ostrova Andros, který je největším ostrovem. Věčná zeleň a divoké orchideje zářící snad všemi barvami jsou jen některé důvody, proč je Andros někdy trochu odvážně označován rájem na zemi. Po celém obvodu ostrova jsou rozsety desítky nádherných pláží, díky nimž sem každoročně přijíždí desetitisíce turistů, kteří tak zajišťují zaměstnání velké části místních obyvatel. Okolí ostrova je proslulé ideálními podmínkami pro potápění, čemuž nahrává i fakt, že průměrná teplota vody je 26,5 ° C. Jen malý kousek od pobřeží navíc můžete obdivovat krásu korálových kaňonů i jedinečnost pestrobarevného podmořského světa.
V nitru ostrova si zase můžete naplno vychutnat krásu zdejší neporušené tropické přírody se vzácnými ptáky, více než čtyřiceti druhy divokých orchidejí, divokými prasaty a leguány.

Freeport

freeport

Jedno z nevětších měst ostrova Grand Bahamas, který je údajně druhou nejvyhledávanější turistickou lokalitou země. Zatímco v ostatních městech, například v Nassau, se snoubí historické stavby s novějšími objekty, Freeport je jednoznačně moderním městem. Stejně jako ostrov New Providence se Grand Bahamas honosí dlouhými perleťově bílými plážemi, luxusními hotely a kasiny v jeho nitru. Grand Bahamas je také domovem největšího systému podzemních vodních jeskyní na světě, který se nachází v národní parku Lucaya. Nachází se přibližně třicet kilometrů východně od Freeportu a návštěvníky přitahuje především neuvěřitelnou rozličností ekosystémů.

Long Island

long-island

Je místem nejvýraznějších kontrastů ze všech Bahamských ostrovů. Východní pobřeží s korálovými skalními útvary omývá věčně rozbouřený oceán a západní je tiché a klidné. Možná najdete podobné zákoutí i na sousedních Crooked Islands nebo ostrově Great Inagua. Na Long Island se dostanete z Nassau, hlavního města Baham. Odtud na ostrov dvakrát denně létá několik místních leteckých společností – např. Bahamas Air, Southern Air nebo Sky Bahamas. Long Island má dvě letiště – Stella Maris na severu a Deadman’s Cay ve střední části. Let trvá přibližně 45 minut. Další možností je poměrně dobrodružná 12–15hodinová plavba poštovní lodí z přístavu v Nassau, která vyplouvá každé úterý. Místo k sezení si ale budete hledat mezi krabicemi se zbožím, naloženými kontejnery, vozidly nebo zvířaty.

Státní svátky

• Nový rok
  • Good Friday
  • Easter (velikonoce)